Tipy na výlety

Medvědí stezka

Časová náročnost: 4 hodiny
Délka trasy: 14 km

Máte rádi pěší turistiku? Ideální výlet pro Vás – Medvědí stezka! Jde o významnou turistickou značenou trasu na Šumavě, v katastru obcí Nová Pec a Stožec. Je dlouhá 14 km, jejími krajními body jsou Ovesná a Černý Kříž, přibližně na polovině trasy leží osada Jelení. Stezka má žluté značení a je spjatá s historií zastřelení posledního Šumavského medvěda (14.11.1856). Stezka byla vyznačena v roce 1967 jako nejstarší naučná stezka v jižních Čechách a druhá nejstarší v Česku. Více informací najdete na http://www.npsumava.cz/cz/1129/956/clanek/ns-medvedi-stezka/

Volarské menhiry

Časová náročnost: 1,5 hod
Délka trasy: 2 km

Od hotelu Bobík kolem muzea k volarským menhirům. Zastávka u menhirů s krátkou přednáškou o založení města Volary a o Zlaté stezce. Je zde krásný výhled na kopec Bobík a celé volarské údolí. Nenáročná trasa v délce cca 2 km, procházkovým rekreačním tempem 1,5 hod. Převýšení 20 m.

 

Volarské chalupy

Časová náročnost: 2,5 hod
Délka trasy: 3 km

Začátek kopíruje trasu od menhirů. Dále se pokračuje v prohlídce jedinečných volarských dřevěných chalup včetně výkladu. Od chalup návrat k hotelu. Nenáročná trasa v délce cca 3 km, procházkovým rekreačním tempem 2,5 hod. Převýšení 20 m.

Stezka v korunách stromů

Časová náročnost: 1 hodina
Délka trasy: 45 km

Chcete vidět svět stejnýma očima, jako ho vidí třeba veverky? Potom musíte navštívit stezku v korunách stromů! Na výběr máte dokonce dvě – jedna na Lipně a druhá v bavorském městečku Neuschönau. Od hotelu jsou skoro stejně daleko, zaléží pouze na Vás, které dáte přednost. V Neuschönau můžete navštívit také lesní zvířecí safari (Tierpark). Více informací na http://www.neuschoenau.de/cs/nationalpark/baumwipfelpfad/baumwipfelpfad.html nebo https://www.stezkakorunamistromu.cz/

Aquapark Frymburk

Časová náročnost: 40 minut
Délka trasy: 39 km

Když počasí zrovna nepřeje zimním sportům nebo turistice, můžete využít nedaleký aquapark ve Frymburku. Na své si tam přijdou jak děti (tobogán, dětské atrakce), tak dospělí (vířivky, bazény, sauny). 

Volarský saunový svět

Časová náročnost: 7 minut
Délka trasy: 550 metrů

Pokud budete chtít některý den místo brázdění svahů pouze relaxovat, je pro Vás nově otevřen saunový svět přímo ve Volarech. K dispozici budete mít dva venkovní saunové sruby, relaxační místnost a ochlazovací bazének. Ideální místo pro relax! 

Pozorování vlků u Srní

Časová náročnost: 1 hodina
Délka trasy: 50 km

Máte rádi pejsky? Potom je tenhle výlet jako dělaný pro Vás! Když pojedete z Volar na Modravu, kousek za Srním objevíte Návštěvnické centrum národního parku Šumava. V něm je připravená expozice o životě šelem se zvukovými záznamy i filmy, ale to nejlepší na vás čeká venku. Značená vlčí stezka vede od návštěvnického centra k výběhu, kde na vlastní oči uvidíte vlčí rodinku. Více informací o otevírací době a areálu najdete na http://www.npsumava.cz/cz/5802/sekce/navstevnicke-centrum-srni/.

Hřebenovka Třístoličník – Plechý

Časová náročnost: 1 hodina
Délka trasy: 44 km od hotelu

Vyznavačům zimní turistiky, kteří až tolik nelpí na pohybu v upravené lyžařské stopě a chtějí si udělat na Šumavě nenáročnou túru na běžkách nebo na sněžnicích je určen právě tento výlet. Na parkoviště pod Třístoličníkem dojedete autem, nejsnadněji přes hraniční přechod Strážný, od něhož je vzdáleno 25 km. Necelé 2 km za přechodem (odbočka vpravo na Mauth) pokračovat ještě 800 m a odbočit vlevo na Bishofreut a Haidmühle (13km). Po 2,5 km za obcí Haidmühle podle ukazatele Dreisessel (vlevo). Horská silnička v nepříliš dobrém stavu (omezená rychlost) vystoupá po 8 km na parkoviště. Parkovné (cca 2 €) se vybírá nepravidelně (v případě větší frekvence návštěvníků např. o víkendech). Podrobnější informace o trase najdete na http://www.sumavanet.cz/fr.asp?tab=snet&id=9119&burl=&pt=RE

Křížová cesta

Časová náročnost: 5 hod
Délka trasy: 6 km

Kopíruje k menhirům, ale místo návratu k hotelu se za kostelem napojí na nádhernou prastarou dubovou alej. Na konci aleje začíná křížová cesta, která je ukončena ve skále vytesaným schodištěm, na jehož konci je žulový kříž a dvě nově vztyčené pískovcové sochy. Z tohoto silně energetického místa jsou překrásné výhledy na volarskou kotlinu a široké okolí. Nenáročná trasa v délce cca 6 km, procházkovým rekreačním tempem 5 hod. Převýšení 80 m. 

Letní pobyty na Šumavě plné dobrého jídla, pití a relaxačních i léčebných procedur v konopných lázních

Připravili jsme pro vás na výběr pobyty s polopenzí, all-inclusive nápoji, konopnými lázeňskými procedurami nebo také vším najednou.

 

Letní pobyty na Šumavě plné dobrého jídla, pití a relaxačních i léčebných procedur v konopných lázních

Připravili jsme pro vás na výběr pobyty s polopenzí, all-inclusive nápoji, konopnými lázeňskými procedurami nebo také vším najednou.